Pár hónapja mutattam nektek egy félig kész felújítást, aminek nem olyan régen végre a végére értünk. A Cinq Filles Budapest üzlet teljes pompájában elkészült és meg is nyitott! A helyiség minden részletében az én elképzeléseim szerint alakult át.
Mivel a férjem volt a megbízó, azt csináltam amit csak akartam.
Én pedig egy nagyon meglepő, frivol, glamúros üzletet álmodtam meg, klasszikus stílusban.
Pont amilyenek a Cinq Filles Budapest ajándékai.
Kötöttségem azért volt, mégpedig az anyagiak terén.
Sokat tanultam az átalakításból, hiszen egy üzlet szerintem teljesen más mint egy otthon. Ráadásul mivel élelmiszert tartunk itt, számtalan szabálynak, előírásnak is meg kellett felelnünk, hogy megkapjuk az engedélyeket.
Régen volt, úgyhogy most is megmutatom a kezdeti állapotokat:
A tervezgetésről és a kezdeti nehézségekről már olvashattatok ITT és a félig kész állapotról ITT. A végső megjelenés eléréséhez ezekhez az alapvetéshez tartottam magam az átalakulás során, ezekből áll össze a megálmodott hangulat:
- Rózsaszín falak
A rózsaszín most egy trendi szín, de ugyanakkor végtelenül klasszikus is. A Farrow and Ball Midleton Pink színére esett a választásom, ez állt a szívemhez a legközelebb finom árnyalatával, ugyanakkor élénk pigmentációjával.
2. Pepita kockás padló
Szerelmes vagyok a pepita kockás padlókba! Ennyi elég is volt, hogy amikor “szabadon garázdálkodhatok” akkor ilyen padlóra essen a választásom. Ráadásul, a fekete-fehér padló is a klasszikus stílust erősíti, amely soha nem megy ki a divatból. A padlót körben a falaknál magas szegéllyel választottuk el a faltól, szintén ráerősítve a kalsszikus, nagypolgári hatásra.
3. Ütős tapéta
Szerettem volna egy olyan hagsúlyos elemet, ami már az utcáról megfogja az emberek szemét, és befelé csábít. Első pillanattól kezdve tudtam hogy ez az ütős darab csakis virágmintás lehet.
Ezért is került a kirakattal és a bejárattal szemközti falra ez a (szerintem) csodálatos, kalsszikusan angol, rózsás tapéta amely a Sanderson cég terméke és a Wallpaper Direct-ről rendeltem.
4. IKEA bútorok
Mivel a költségvetés szűkös volt, illetve java részét elvitte a HACCP-rendszernek megfelelés, valamint az árukészlet maga, ezért el kellett felejteni a méretre készült, egyedi bútorokat.
Csakis IKEA bútorban gondolkodtam. Mivel otthon is nagyon kedvelem a hófehér, fém FJALKINGE polcokat, így az üzletbe is ezt választottam. A fiókokkal együtt, rengeteg tárolóhelyet ad!
A központi asztal szintén IKEA, egyszerre használható termék kihelyezésre és itt van a kassza is.
KALLAX elemekből raktuk össze, ráraktuk egy alapra és vettünk rá egy nagy méretű laminált táblát. Ez így sem volt olcsó, de méretre, egyedileg készítve triplájába került volna.
5. Különleges lámpa
Modern hangulatú, nagyon hangsúlyos lámpákat szerettem volna a térbe. Összességében erre költöttünk a legtöbbet, pedig nem dizájnerboltból szereztem be a lámpákat, hanem az Aliexpress-ről. Erről írtam részletesen ITT és ITT.
Viszont egy üzletben speciális fényviszonyokra van szükség (magyarul nappali fényre éjjel-nappal), ezért hiába terveztem egy rakás falikart és két csillárt, kiegészítő, speciális üzletvilágításra is szükségünk volt és ez sajnos szintén nem volt olcsó.
A végeredmény viszont fényárban úszó, gyönyörű üzlet!
6. Izgalmas kiegészítők
Egyrészt a klasszikus és eklektikus stílus miatt, másrészt ellenpontozva hogy csupa IKEA bútorunk van, igyekeztem olyan kisebb bútordarabokat, kiegészítőket találni, melyek felteszik az I-re a pontot. Ilyen például a két fotel, melyet egy fotó alapján gyártattam le azzal a kárpitosmesterrel, akitől én is tanultam.
És megtanultam, hogy az ügyes DIY-on túl az ügyes “DIWSE, “Do It With Someone Else is nagyon jó dolog! Főleg a munka + család (azon belül iskolás kisfiúk, gluténérzékenységgel, tanulási nehézségekkel) át kellett gondolnom, hogy mennyi időt tudok reálisan arra szánni, hogy én magam állok neki bizonyos dolgoknak. Hát reálisan, semennyit.
Ezért most nem a Vaterán keresgéltem jó formájú, de felújítást igénylő foteleket, hanem kerestem az interneten olyat amit megvennék. Mivel az a kategória, amit én kerestem (rózsaszín kárpit, elegáns, modern vonalvezetés) gyakorlatilag ismeretlen itthon, a West Elm-nél találtam meg amit kerestem. Onnan szállítani sem tudok, ráadásul darabja a kinézett fotelnek 2700 dollárba került, juhé!
Így készíttettem el fotó alapján az ominózus darabot Péterrel.
A zsúrkocsit a Vaterán vadásztam le, az arany kiegészítőket, a tükröket, a bevásárló kosarakat, díszeket a H&M Home és a Zara Home üzletekben vettem meg. Az üveg cukorkatartókért Bécsig kellett mennünk, de ezek nagyon fontos részei az üzletnek, ebben tartjuk a cukorkákat amiket meg lehet kóstolni!
Egy lámpa erejéig azért nekiduráltam magam a DIY-nak, hiszen ez alap egy DIY bloggertől, nem igaz? Így készült a folyosón lévő falikar, aminek a története az, hogy olyan lámpára volt szükségem ami a helyszűkét ellenpontozandó a falra simul, de azért nem egy UFO-lámpa. A kivitelezéséről mesélek majd nektek egy következő poszban.
A félkész állapotokat bemutató posztra rengeteg negatív kritikát kaptam, így az a poszt bekerült a top3 legtöbb beszólást hozó posztjaim közé.
De nem hagytam magam eltántorítani és javaslom nektek is: néha lépjetek ki a komfort zónátokból, ne törődjetek semmivel! Az élet minden területére igaznak gondolom ezt, a de a lakberendezésnél különösen érdemes bátornak lenni
Hozzászólások: