Amikor a fiúk szobáját terveztem (ITT) akkor valamilyen különleges dizájn lámpát képzeltem el a leendő enteriőrbe. Nézegettem a gyönyörű origami lámpákat is és egy darabig eljátszadoztam a gondolattal, hogy akár én is készíthetnék egy ILYET. De amikor nekiláttam a konkrét munkának, ismét be kellett látnom, hogy a Pinterest szép és jó, de sokszor egy óriási csapda. Több problémával is szembesültem ugyanis. Leginkább azzal, hogy aki csinálta pont a legfontosabb részleteket nem osztotta meg velünk, de hát miért is osztaná meg, amikor amúgy 500 dollárért árulja darabját.
Próbálkoztam egy darabig, de láttam hogy nem lesz szép, így egy idő után feladtam a dolgot.
Bevallom, nagyon fájt a fogam egy igazán különleges dizájn lámpára, de a bútor amit a fiúknak elkészíttetnünk, elvitte a keretösszeget és már nem akartam azon felül költeni a szobára.
Maradt a DIY verzió.
Ami ugye végül nem a legrosszabb választás szokott lenni…. Szóval, volt ez a retró különlegesség, amit Zsófi mutatott nekem és nagyon megtetszett. Két lámpára volt szükség, így különösen fájt volna hogy megvegyem.
Úgyhogy teljesen gátlástalanul lekoppintottam!
Igyekeztem olyan alapanyagot keresni, amit könnyen át tudok lyukasztani, így a porcelánt tányérokat és a fém tálkákat is próbáltam elkerülni. A bambusz tűnt a legjobb választásnak, főleg mert szép méretes darabokat találtam belőle az IKEÁ-ban és a JYISK-ben.
Sajnos egy fém tálka mégis becsúszott mert bambuszból ilyen formát nem sikerült szereznem. A fém tálka átlyukasztása volt az egséz procedúrában a leghosszadalmasabb! Pontozni kell hogy a fém fúrószál meg tudjon akadni a tálon és ne csak elcsúszkálva forojon rajta, és még így is elég szenvedős volt átlyukasztani.
Azt javaslom hát, hogy ha az egyszerűség hívei vagytok, válasszatok kizárólag bambusz vagy műanyag alapanyagot! A tányérokat egyenként lefújtam szürkére. Lehetett volna bronz is vagy arany, de majd ha a végső összképet is meglátjátok (hamarosan) akkor megértitek majd, hogy miért maradtam a szürkénél.
Azután összeraktam a lámpát, elrendezve az egyes darabokat egymáson úgy, ahogy majd a végén látni akarom:
Ezután egy kisebb fúrószállal előfurtam a felső kettőt, majd alá tettem a másik kettőt és azokat is előfurtam. Majd a textilkábellel megegyező vastagságú fúrószállal az egész kompozíciót átfúrtam. Mivel a tányérok kicsit fura formájúak , csavarodnak erre-arra és nem is egyformák, így látható hogy nem mindeggyik tányéron került középre a lyuk, de ez nem is baj, mert így lesz a végén egyenes az egész! A textilkábelt szigetelő szalaggal leragasztottam hogy sérülés nélkül át tudjam húzni a szűkös lyukon.
Végül a függesztésnél kiderült, hogy az eredeti elrendezésnél elferdül a lámpa, de egy kis rendezgetéssel, forgatással és a felső tányér lefelé fordításával ez a gond is megoldódott. Az én drága férjem felszerelte nekem a lámpákat így már el is tudok vele büszkélkedni nektek:
Szerintem igazán különleges lámpákat hozhatunk össze egy kis munkával és kreativitással. A szép lámpa sokat dob az enteriőrön, ezért ha nincs pénzünk a drága dizájner darabokra, készítsük el magunk a lámpáinkat! Pl ilyeneket:
Gömblámpa fonalból. Elkészítése ITT.
Egyszerűen, kaspóból. Ezt azóta sokan megcsinálták már. ITT
Régi retró csillár újragondolva ITT.
Műanyag kanalakat újrahasznosítva ITT.
Bianka pedig fésülködőasztal alkatrészből gyárott egyedi lámpát ITT.
Nektek van saját gyártású lámpátok? Ha igen, mutassátok meg!
A hírlevélben meghirdetett nyereményjátékra sok jó válasz érkezett (miszerint LÁMPA készül a tányérokból) , a nyertes pedig RITA LOJ Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot hogy küldhessem a nyeremény magazinokat!
Még nem iratkoztál fel? Pedig érdemes! Nyereményjátékok és exkluzív, a blogon nem olvasható lakberendezési posztok várnak rád. Iratkozz fel ITT!
fotó: Balogh Orsi
Hozzászólások: