Amikor egy szobát rendezek be, mindig elképzelem a legapróbb kis tárgyat is bele, az apró-cseprő kiegészítőket, édes ki semmiségetek, melyek alapjában véve mégis sokat számítanak, hiszen ezek adják meg egy enteriőr hangulatát. Az irodánk tárgyalójába már elképzeltem egy szuper kis bárszekrényt, belsejében poharakkl, tálkákkal, tetején tálcán ásványvizes üvegekkel, szívószállal, poharakkal.
Ó igen, az egész kép, az egész hangulat itt van már a fejemben!
Az iroda átalakítás lassan halad, de a tárgyaló már egész jól áll
. Emlékeztek, hogy mi is a kiindulási alap? (ITT)
Nem, még nem fogom megmutatni hogy mivé alakult, de egy részletből már sejthetitek hogy igazán komoly változáson ment át:
Pont az apró-cseprő kis kiegészítők hiányoznak, amitől hangulata lesz a szobának!
Úgyhogy ma elkészítettem az első funkcionális dekorációt, a jövőbeni bárszekrényünk tetejére megálmodott egyedi poharakat.
A márványozási technika régóta izgat, pont egy éve ennek apropóján készítettem egy igazán különleges komódot (ITT). Akkor oldószeres zománcfestéket használtam a technikához. Most ugyanezt a technikát próbálgattam ezúttal sprayfestékkel.
Mert sprayfestékkel is működik a dolog! Kaptam pár doboz inspiráló sprayfestéket a Novasol Hungary-től és rögtön tudtam, hogy először a GESSO alapozót fogom tesztelni.
Ez az alapozó elsősorban textilhez, festővászonhoz ajánlott, mert nagyszerű alapot biztosít a festékeknek, amit nem szív be a felület úgy, mint alapozás nélkül. Viszont nagyon jó üveg felületek alapozásához is, hiszen elősegíti a tapadást. Mert a sprayfesték az üvegen bár megtapad, nem hosszú életű.
Ezzel a spéci alapozóval viszont tartóssá tudom tenni a dekorációt.
Elsőként tehát maszkolószalaggal elragasztottam a pohár azon részeit, melyet nem akartam befesteni. Majd a Novasol Gesso alapozójával lefújtam a szabadon maradt részeket. Nagyon gyorsan megszáradt, így már léphettem is tovább:
Egy műanyag tálba vizet tettem, majd arany, türkiz és egy csepp fekete sprayfestéket fújtam a vízbe. A fújás erejétől a minta magától kialakult és szép, márványos felületként úszott a vízen, mint olajfolt a Dunán.
Ehhez a művelethez én a szintetikus sprayfestéket válaszottam, mert az első próbánál azt tapasztaltam, hogy a vízbázisú akril nagyon gyorsan kemény masszává áll össze a víz tetején és nem tudok olyan gyorsan dolgozni hogy szép legyen a végeredmény.
Azért így is siettem és hirtelen mozdulattal mártottam a poharakat a vízbe. Ahogy a pohár a vízbe merül, a felszínen úszó festék megtapad a felületen. Néhány óra száradás után pedig tökéletesen használható, jópofa vizespoharakat kapunk.
Nem használtál még sprayfestéket? Olvasd el akkor gyakorlati útmutatómat ITT!
Hozzászólások: