Itt a Kicsiház blogon a GY.I.K. katgóriában (ha lenne ilyen) előkelő helyet foglalnának el a lakásunkban fellelhető színekkel kapcsolatos kérdések. Ezért úgy döntöttem, összefoglalom egy posztban, hogy milyen színeket, milyen színkódokat használtam a lakásunk tereiben.
Szeretem a színeket. Nagyon. Szeretem a különleges, intenzív, erőteljes, meghatározó színeket. Szerencsére a férjem is így van ezzel. Talán “szakmai ártalom”. Egyikünk sem tudna letisztult, fehér, “színmentes” otthonban élni, így aztán a festések során nem haboztunk merészet álmodni.
Rögtön az előszobánkban kezdődik. Bár nagyon kicsi a belépőnk és még jócskán a végleges állapot előtt van, azt akartam hogy mindenki aki belép érezze, hogy ez az otthon nem szokványos.
Egy mély, sötét zöldet választottam ide. Kód: Tikkurila S449
Az előtérben és az étkezőben a lila orgonás tapéta hozza a színkavalkádot, ehhez kissé visszafogottabb bútorszíneket válaszottam, ezúttal a Farrow & Ball színskáláról.
Komód: Farrow & Ball White Lime (a komód felújításáról ITT olvashattál)
Étkezőasztal: a teteje Farrow & Ball Middleton Pink a lába Farrow & Ball Lime White
(A festéséről ITT olvashattál)
A nappali színe azt hiszem a legmarkánsabb és legmerészebb választás. Azt gondolom, legtöbben a virágmintás tapétán lévő árnyalatokból válaszotttak volna színt a folytonosság érdekében, de mi úgy döntöttünk, hogy valami nagyon érdekes, meglepő és igazán karakteres látványt akarunk.
A festőink meg is voltak ijedve: túl sötét lesz ez ide.
A sötét színek drámaiak. A sötét színek karaktert adnak a térnek. A sötét színek határozott és markáns stílust és hangulatot adnak az enteriőrnek. Így lett nálunk ez az okkersárgás, merőben meghatározhatatlan árnyalat a központi helyiségünkben. Kód: Tikkurila S456
Hogy a fal sötétségét ellenpontozzam, fehérre festettük a fa padlót. Vagyis pardon, nem fehérre, hanem egy szép törtfehér színt választottam: Tikkurila G101
Ilyen színű lett a padló az előtérben és a fürdőszobában is. A fürdőszobába is inkább sötét színben gondolkodtam: egy sötét, ablaktalan helyiségen amúgy sem sokat segít a világos szín. Ráadásul mint már mondtam, szeretjük a buja színeket ;- )
A fürdőszobában kétféle színt kombináltam: a csempére sötétebb, a falakra világosabb árnyalat került, csakúgy ahogy a Wc-ben. A falak színe: Farrow &Ball Dix Blue, a csempe színe pedig: Farrow & Ball Stone Blue.
A hálószobáknál már visszafogottabb földszíneket használtunk. A felnőtt hálóba egy mohazöld árnyalatú szín került a falra Tikkurila H457 árnyalatban. Megnyugtató, meleg, otthonos szín ez. A fekete képkeretekkel pedig igazán kontrasztos.
A gyerekszoba (bővebben róla ITT) a szürke több árnyalatát kapta. A falra egy barnás árnyalat került Trinát SE 2076 színkódú. Szeretem ahogy a férfias szürkésbarnát oldja a sok vörös.
A tetőterünk az egyetlen még nem annyira színes része. Ez egy kicsit más tészta, tudatosan akartunk ide más hangulatot mint a lenti laktérben.
A tetőterünk iroda, alkotótér, kell ide nekünk a sok-sok fehér! Fehér került a falakra és a padlóra egyaránt. Kezdetben egy erős tónusú szürkésbarnát használtunk a lépcsőházban (Tikkurila L487 ), ám mostanra már igazi dzsungel pompázik a helyén.
Emiatt a lépcsők színe is változott, Farrow & Ball Pavilion Blue színűre.
És koránt sincs vége. Mert az a biztos, hogy mindig, minden változik. Hol ez újúl meg, hol meg amaz ;- )
Mert az otthonod veled fejlődik.
A végére plusz egy tipp a festésekhez: Az NCS színeket lehet keverni márkák között is. Tehát a Tikkurilát bátran kikevertetheted Héra falfestékből és fordítva is igaz: Trinát színeket is kevertethetsz Tikkurila festékekkel. A többi festékcsaládnál is csak az a kérdés, hogy létezik-e az alap bázisfestékén kívül sötétebb bázisa is.
Szeretnél további segítséget a színválasztáshoz? Olvasd el tippjeimet ITT!
Hozzászólások: