Amikor beköltöztünk a Nagy Házba (ITT) megegyeztünk abban, hogy amennyire lehet kerüljük a falbontást és az egyéb, óriási kosszal és idegeskedéssel járó felújítási munkálatokat. Ehhez tartottuk is magunkat végig. Így maradt helyén az összes burkolat, azok is, amelyeket amúgy nem is szerettünk….
A fürdőszobánkat tíz évvel ezelőtt csináltatta a férjem és azt hiszem, az akkor trendek szerint egész jól is nézett ki: kicsi fekete csempe és nagy szürke csempe került a falra vegyítve és egy hosszú, monstrum diófa mosdópulttal. Jó minőségű anyagok, de mára elavult a dizájn. A beköltözéskor tartva magunkat a megállapodásunkhoz, csak kifestettünk itt (ugyanolyan színt kapott a fal itt is mint a nappaliban) és betettünk egy tükröt. Ennyi.
Persze azóta sem szerettük meg. Minden évben elhatároztuk, hogy “jövőre szétverjük” és minden évben rájöttünk hogy nem tudnánk egy ekkora felújítást átvészelni ép ésszel.
Nade. Tavaly karácsonykor elhatároztuk, hogy jövőre, de legkésőbb két év múlva TÉNYLEG szétverjük a fürdőszobát. Viszont már annyira utáljuk, hogy addig is csinálunk egy kis ráncfelvarrást: nem bontunk, nem cserélünk ki semmit, csak az én DIY és egyéb trükkös módszereimmel frissítünk a fürdőszoba kinézetén, hogy igényes legyen és újra szeressük, addig is amíg szétverjük.
A fürdőszobánk egyébként nem túl sok jó adottsággal rendelkezik. Nincs ablaka, így természetes fényt nem kap, vagy csak alig mert az előtér felé anno a férjem nyitott kis ablakokat.
Keskeny, hosszúkás alakja nem nagy segítség az elrendezésénél.
A jelenlegi fürdőkádunk a “szeretlek is meg nem is” kategóriába tartozik: egyrészt szeretjük, mert óriási és két felnőtt is kényelmesen relaxálhat benne egyszerre. Ugye nem kell mondanom, ez mennyire előnyös? Másrészt utáljuk, mert óriási és túlzottan uralja a fürdőszobát pedig nem is szép.
A terv az volt, hogy minimális ráfordítással maximális hatást érjünk el. Nem akarunk végleges megoldásokat, csak arra vágyunk, hogy egy-két évre rendbe tegyük a fürdőszobát, amin addig is lesz időnk agyalni meg lelkileg felkészülni a majdani nagy munkálatokra.
Úgyhogy nekifogtam az én módszerem szerint a felújításnak. És mi más lenne az én módszerem, mint a csempefestés?
Véleményem szerint, egy kis festék és pár igazán jól megválasztott kiegészítő csodákra képes. És ahányszor a fürdőszobánkba lépek, ezt a tézist bizonyítottnak is érzem.
Tehát, vettem egy öt literes Tikkurila OTEX tapadóhidat képező alapozót. Erről a festékről már részletesen írtam ITT és ITT is. Az alapozás után egy szép fedőszín kellett, illetve rögtön kettő. A csempére magas fényű festéket válaszotttam, míg a falra egy selyemfényűt.
Fontos észrevételem hogy az a szokás, hogy sötét helyiségbe csak világos színt lehet festeni szerintem nem állja meg a helyét.
Egy ablkatalan, természetes fényt nélkülöző fürdőszoba semmivel sem fog nagyobbnak vagy tágasabbnak hatni egy világos, netalál fehér színtől! Sőt, csak még nyomorúságosabbnak hat a fehér az állandó mesterséges fénytől.
Ha már szar a helyzet, játsszunk rá inkább! Én direkt választottam ezt a karakteres, viszonylag sötét színt hogy a hatás ha már másmilyen nem lehet, legyen drámai.
Bevallom, amikor készen lett a festés, volt egy pillanat amikor elgondolkodtam azon hogy jól választottam-e színt. De amint elkezdtük berakni a kiegészítőket, minden a helyére került.
Az arany tükör már a beköltözés óta itt van, de most végre érvényesülhet is. A legnagyobb hatást szerintem a sárgaréz függönykarnissal értem el.
Igen, függönykarnis!
Szeretem másként kezelni a dolgokat mint amik valójában és ez eddig mindig jól sült el. Ahogy most is.
A karnisokért is Bécsig kellett menni, az ottani Kikából, a Leinerből hoztuk haza. Hiába, sajnos itthon még mindig fényévekkel vagyunk elmaradva mindennel…
A hazahozott karnisok pedig egy teljesen új szerepben teljesítenek: a bútorra szerelve kézi törölköző tartó(és kiváló dekorációs elem!), a falra szerelve pedig szintén a törölközők tárolását szolgálja. A karnis tartót fémfűrésszel visszavágtuk, és a karnist felcsavaroztuk. Nagyon szép végzárót is vettünk hozzá, így lett az egész igazán dekoratív.
A festésen és a karnisokon kívül nagy változást hozott még az is, hogy a szürke járólapra fa hajópadlót burkoltunk. Körben szépen szegélyt is kapott. Van tapasztalatom a festett padlóval kapcsolatban és mivel nálunk a víz 99%-a a kádban is marad, tudtam hogy nem lesz probléma a lekezelt (festett) fa padlóval.
És persze a szőnyeg sem fürdőszobai….Ezt most a Vaterán vettem pár hónapja, de az elődje is csak egy “sima” szőnyeg volt és évekig semmi baja nem volt! Szóval nem kell félni attól, hogy “ez így nem szokás”. Csempét festeni sem szokás.-)
Végül a kiegészítők tették fel az Í-re a pontot. A trükk, hogy szinte semmi nem használtam, ami “dedikáltan fürdőszobai”.
A Cinq Filles dobozok, amikben a gyógyszereket, kötszereket, ritkán használt kozmetikumaimat tartom. Az arany szegélyes üvegtárolók, amikben kimondottan jól mutat az arctisztító vattakorong és a fültisztító is. A tálcára tett napi kozmetikumok. Az arany képkeretek a kedvenc nyári emlékeinket idéző képekkel.
És végül a kedvenc ötletem, a tükrös fal a fürdőkád felett. A férjem egy nagy tükörben gondolkodott, de mondtam neki hogy sokkal arányosabb és izgalmasabb kisebb és különböző formájú tükrökkel játszani. A tükröket a H&M Home-ból rendeltem, kivéve a sunburst-típusúakat, mert az saját gyártmány. (leírás ITT)
Összességében irtó büszke voltam magamra a munka végeztével.
Az elkövetkező két évben egészen biztosan minden nap kellemes élmény lesz itt kezdeni a napot és itt fejezni be. Akartam egyfajta hotel spa hangulatot, amit el is értem. Akartam, hogy a funkcionális tér szobaszerű legyen. Most jó itt lenni, igazán élvezzük. Ne higyjétek hogy ez egy kirakatfürdő! Annak ellenére, hogy minden így van ahogy látájtok és nem csak a styling kedvéért.
A fiúk hosszasan fürdőznek itt, ők még sok-sok játékkal, sőt olykor egy halom kajával bevonulva ide. (valamiért csak a fürdőkádban szeretnek gyümölcsöt enni…)
Mi meg este, a férjem által beszerelt hangulatvilágítás mellett borozgatunk a hatalmas kádban és élvezzük a tükrök álatl szórt fények hangulatát. Néha nem is édeskettesben hanem édeshármasban:
Folyt. köv a Wc-vel és a tetőtéri fürdőszobával.
Mert ha egy felújítás elkezdődik…..akkor egy helyiségnél nincs megállás! Igaz?
fotók: Balogh Orsi
Hozzászólások: