A fürdőszoba nálunk jelenleg a lakás legsutább része, nem igazán nyúltunk még hozzá a beköltözés óta (ITT). Nagyjából vannak elképzeléseim és ötleteim, de a megvalósításig még nem jutottunk el. A lenti fürdőszoba teljes bontás, ez tiszta sor, de a fentinél sokkal egyszerűbb a képlet.
Ott már nem bontunk, csak a meglévő elemeket turbózzuk fel kicsit különleges, a nekünk tetsző stílust megidéző kiegészítőkkel.
Amikor a kiegészítőket válogattam, akkor jutott eszembe hogy lehetne írnom arról hogyan alakíthatunk ki magunknak olyan fürdőszobát, melyet szívesen nézegetünk évekig, jól érezzük benne magunkat, kényelmes de stílusos is egyben.
Összeszedtem pár tippet, hogy mire figyeljetek a felújításkor vagy a fürdőszoba építésekor, hogy hosszú távon is igényes, szép, ugyanakkor kis erőfeszítéssel könnyedén változó stílusunkhoz alakítható fürdőszobát kapjunk.
Mert a lényeg, amire a tetőtéri fürdőszobánkál ráébredtem: ha jól megválogatott alapdarabjaink vannak, akkor kis költségvetésből is képesek vagyunk egy teljesen új, teljesen egyedi hangulatú fürdőszobát kialakítani!
Ennek fényében mondom a tippjeimet:
1. Ne ragaszkodj a csempéhez!
Ó igen, tudom, ez az a mondat ami szíven üt majd sokakat…. Itthon valahogy nem tudunk elszakadni a padlótól-plafonig csempézéstől…..Pedig annyira kéne! Mondjuk az én személyes utálatom a csempézett felületek iránt nem általános és saját otthonomban, eddigi lakásaimban is mindig törekedtem arra, hogy csak olyan helyre kerüljön csempe ahol feltétlenül szükség van rá.
Mint például a fürdőkádhoz, zuhanykabinba és esetleg, de nem feltétlenül a mosdóhoz. De milyen egyéb lehetőségek vannak a csempét kiegészítendő?
A magasfényű zománcfesték jó barátunk lehet olyan falfelületnél, amit nem ér közvetlen víz (a kifröccsenés nem számít nekem ide) de fontos hogy könnyen tisztítható és letörölhető legyen. Én ezt a módszert használtam régi konyhámban (ITT) de fürdőszobában is olcsó és dekoratív megoldás a csempe feletti falszakaszon vagy a mosdónál alkalmazva. A WC-be meg bőven elég is! Előnye, hogy bármikor könnyen átfesthető. A régi konyhámban tökéletes szolgákatot tett és tesz ma is ez a megoldás, öt éve semmi baja nincs.
Másik lehetőség a lambéria. Szép, dekoratív, könnyen kezelhető. Nem, nem fog penészedni, hiszen a fát minden esetben felületkezeljük, ráadásul egy fürdőszoba nem azért penészedik, mert fa lambériát kapott, hanem mert egyébként is penészedik, csak mondjuk a csempe alatt nem látjuk..
Ez a megoldás jól szellőző fürdőszobákban hosszú évekig működik (a régi lakásomban ILYEN burkolatom volt) anélkül hogy bármi baja lenne. Lényeg, hogy ez is a csempét kiegészítő elem, azokra a felületekre amit nem ér közvetlen víz (és megint nem számolom a kifröccsenést)
Külföldön sok, sőt rengeteg olyan fürdőszobát látok, ahol a fal egy része tapétázott, szintén nem a kényes területeken. Én ezt sem tartom ördögtől valónak, bár személyesen nem teszteltem ezt a megoldást, nem úgy ahogy az előzőleg említetteket.
A tapétát egyébként üveglappal lehet védeni, de véleményem szerint itt is fontos szempont a jó szellőzés biztosítása.
2. Használj egyszínű csempét!
Higgyétek el, a mintás csempe az, amit a leghamarabb fogtok megunni és majd évekig nézegethetitek utálkozva. Nyilván ha biztosak vagyunk az ízlésünkben ez nem így van, de az átlagos eset az, hogy azt sem tudjuk, mit akarunk.
Az is fontos, hogy valahogy jó lenne elfelejteni a nagy méretű, bézses-barnás márványos OBI-csempéket mert ezek tényleg borzalmasak, soha nem láttam még fürdőszobát ami ettől jól nézett ki.
Ha időtálló stílusra vágytok, a variálhatóság szempontjait szem előtt tartva, friss, tiszta érzetet adó fehér (minta nélküli), szürke árnyalatok a legideálisabbak. Az egyszerűség mindig lehetőséget ad a sokszínűségre hiszen a jóval olcsóbban beszerezető kiegészítőkkel akár évente újradefiniálhatjuk fürdőszobánk stílusát.
Ha ronda a csempéd, de nincs lehetőség leverni, ideiglenes megoldásként szóba jöhet a csempe festése is. Erről ITT valamint ITT és ITT olvashattok részletesen.
3. Dugj el mindnent, amit csak tudsz!
Bármilyen sokat is költöttél az alapokra, ha a fürdőszobában szem előtt van minden, értsd az összes kence-fice, sampon, tisztálkodószer vagy éppen a gépészet, nos az összhatás rendetlen, rendezetlen és olcsó lesz. Figyelj arra, hogy legyen egy zárt szekrény vagy legalább néhány stílusos tárolódoboz, hogy eldugd a sok-sok mindenfélét ami alapvetően nem kedves a szemnek.
Ha a gépészet is a fürdőszobában van (kazán, bojler) mindenképp tervezz neki valamilyen tárolót, épített szekrényt, stb de szóba jöhetnek az ARISTON dizájn vízmelegítői is, melyeket eldugni sem kell.
Most ráadásul lehetőség van megnyerni egy ilyen szép és praktikus darabot! Részletek ITT.
4. Nem minden fürdőszobai ami fürdőszobai
Érted? Think outside the box meg ilyenek. Biztos bogy kimondottan fürdőszoba szekrényt kell venned a mosdóhoz? Ugye hogy nem!
Használj bátran bútorokat, különleges kiegészítőket a fürdőszobádban! Olyanokat, melyek nem dedikáltan fürdőszobaiak.
Ha elég nagy a fürdőszobád, betehetsz egy fotelt. Ha félsz a nedvességtől, használj kerti bútort… Sima függönyt varrj össze egy olcsó zuhanyfüggönnyel……vagy merészen használj szőnyeget, fürdőszoba szőnyeg helyett. Máris otthonosabb, melegebb, barátságosabb, spa-szerű hatást érhetsz el!
+1 Tipp: tortatálra helyezett sok-sok szappan luxus hangulatot teremt a fürdőszobában! Én így “turbózom” a fürdőszobánkat!
5. Add hozzá a személyiségedet
Ne felejtsük el a részleteket és a részletekben rejlő stílust. Egy kép a falon (miért ne?), egy gyönyörű váza, benne virág, pihe-puha törölközők, vidám kiegészítők. Ezek sokat adnak hozzá a komfortérzetünkhöz, ne becsüljük alá őket. Ettől lesz a fürdőszoba fürdő-szoba. Egy új tükör, vagy csak egy új bútorgomb, akár egy szép formájú szappan: sokat adnak a hangulathoz!
Neked van tipped? Mondd el!
Szép a fürdőszobád? Mutasd meg!
Játssz és nyerj ITT!
Hozzászólások: