Remélem ezzel a poszttal elindul egy új rovat! Bízom benne hogy sok Nikolettához hasonló olvasóm van, aki az alacsony büdzsét kreativitással, sok jó DIY ötlettel és kiváló stílusérzékkel ellensúlyozta. Nikoletta otthonán keresztül azt is szeretném megosztani veletek, hogyan lehet albérletben is stílusosan élni.
De beszéljen a részletekről az otthon tulajdonosa, Nikoletta aki évek óta Amerikában él férjével egy bérelt otthonban.Nem véletlen egyébként hogy az otthona gyönyörű, mert Nikoletta divattervezést tanult, közbenpedig lett egy rajz tanári és vizuális kommunikació diplomája is.
Jelenleg Interior Designt tanul a New York Institute of Art and Design-ban.Így ír régebbi és jelenlegi otthonairól, azok berendezéséről:
“A régi otthonunk egy 100 éves haz tetoteri lakasa volt.
Egy igazi legénylakás… egyszóval: katasztrófa!
Pár hónap múlva éreztem hogy tennem kell valamit, hogy otthon tudjam érezni magam. Mivel nem akartam pénzt költeni egy bérelt lakásra, így magam álltam neki a festésnek és próbáltam minél több régi bútort megtartani, átalakítani.
Először is, kiválasztottam két színt, amik nagyon tetszettek. Tiszta, tágas, világos, barátságos, egyedi…ezek voltak a kulcsszavak. A nappali egyetlen egy nagy, tágas szobaként funkcionált. Úgy próbáltam berendezni, hogy a szoba három funkciót kapjon. Előszoba, mivel a bejárati ajtó egyből a nappaliba nyílt. Dolgozószoba, mivel egy szobás a lakás, máshol nem lett volna hely elhelyezni a számitógépet és a férjem házi zenestúdióját. Illetve természetesen egy elkülönített nappali.
Nem szerettem volna hogy a kanapé a bejárati ajtóra nézzen, mint ahogy eredetileg. Muszáj volt egy új kanapét vennünk, így a választás egy alacsony, helytakarékos kis kanapéra esett, ami egyáltalán nem nagy a térben és a legfontosabb, hogy szerintem a szoba megtartotta a “légiességét”. Nem blokkolja a kanapé a teret, és a színválasztás is fontos volt, mert nem akartam egy “nehéz” darabot a szoba közepére betenni. A fal mentén lebegő polcokat helyeztünk fel, ezt is a tágasság, légiesség megtartása érdekében. A régi nagy komód elég tárolóhelyet biztosított szerencsére. Ez volt a szempont a függony választásnál, illetve, hogy milyen módon tesszük fel a függönyöket. (ha nem közvetlenül az ablak fölé hanem a plafon alá helyezzük a karnist, az is magasítja, tágítja a teret. Ezért választottam a drótos megoldást, mert szinte teljesen láthatatlan, nincs zavaró, nehéz rúd. A régi nagy komód elég tárolóhelyet biztosított szerencsére.
A komódot én festettem, ez egy megtartott darab. Csakúgy mint a dohanyzóasztal és a kis Tv- állvány. Mivel nem volt időm lecsiszolni a bútorokat, igy magam kevertem ki a festéket. A festéket gipsszel és kevés vízzel kevertem, így nagyon jól tapadt. Erre a festékre egy réteg waxot kentem fel. A polcos fallal szemben, a szoba másik oldalán helyeztem el a házi stúdiót, számítógépet. Az előteret pedig washi tape-el dobtam fel.
A konyhában egy régi megkopott konyhabútor állt. Úgy döntöttem belevágok a festésébe. Elég sokáig tartott, de megérte!
Két konyhaszekrény ajtót is leakasztottam, mert szeretem a nyitott polcokat. Sajnos nem voltak fogantyúk a szekrényeken, Így nem volt mit lecserélni, pedig imádom az egyedi fogantyúkat. A régi, ronda csempét pedig faburkolattal fedtük el, amit csíkonként ragasztottunk a csempére, majd fehérre festettem.
A fal színe megmaradt, viszont egy falfelületet feketére festettem, fekete kréta festékkel. Ez a színválasztás lehet hogy furán hangzik, de egyáltalán nem szűkítette be a teret vagy tette komorrá. A konyhaasztalt is újrahasznosítottam: átfestettem és a szinét a fő falszínhez igazítottam. A konyhába is felkerült egy lebegő polc.
A háloszoba is teljesen átalakult. Ez a szoba volt a kedvencem.
A fal teljesen spontán ötlet volt, fel akartam használni a maradék festéket.
A fehér éjjeli asztalka az etkező asztal egyik széke, ezt is lefestettem. A kis kék- szürke, nyúl fogantyús asztalka pedig egy thrift store kincs.
Ez a kedvenc bútorom a mai napig és az új lakásban is helyett kapott.
A hálószobában helyet kapott egy Ikea hack is, ez pedig egy ékszertartó. Egy képtartó sínt fúrtam ki három helyen, majd három szép fogantyút csavaroztam a lyukakba. A pom-pom koszorú és a nyomott mintás párna is DIY!
Fél éve költöztünk az új lakásunkba, ez is albérlet.
Így még mindig nem tudom 100%-osan kiélni a kreativitasom. Sajnos itt falat nem festhetünk és nemigen akaszthatunk képeket a falra, pedig a nagy falfelületek csak úgy kiáltanak a tömérdek, szebbnél szebb képekért, képkeretekért.A falszínek sem a kedvenc színeim, a kanapét pedig a lakás tulajdonosa ránk hagyta…. Ezért a fal színe és a kanapé köré kellett terveznem.
Mindemellett igyekeztem, hogy a “régi” bútorainkat be tudjam illeszteni az új lakásba is.
A fehér Ikea komód most a nappaliban kapott helyett, a régi lakásban ez ugye a halószobában állt. Ezt a komódot is feldobtam pár porcelán fogantyúval.
Az új lakásban szerettem volna színeket és egy teljesen más stílust, trendi elemeket. ”
Mit szóltok hozzá? Én személy szerint nagyon örülök Nikoletta otthonának, mert egy csomó régebbi írásom eredményét is láthattam a gyakorlatban. Lásd: konyha felújítási tippek ITT és a legutóbbi posztomat ITT. Örülök ha más is így gondolkodik és még nagyobb örömmel mutatom meg a végeredményt! Ha nektek is van rengeteg ötlettel berendezett DIY-otthonotok, ne habozzatok megmutatni másoknak is, akár itt a blogon!
fotók: Nikoletta Pfeifer Higdon
Hozzászólások: